Prohledat tento blog

2015-01-05

Review 2014 - II. část

...pokračování ze včera


Povečeřový kytarový koncert Stanislavy pro Pabla. Víno teklo proudem!

Sevar začal jednotlivými svými bobulemi zaměkat už kolem začátkem července...no, pak se mi místní diví, že plynové dělo spouštím začátkem srpna...nebylo zbytí, vážení! Dobrovolně bych do takové legrácky neinvestoval!

Kerýsi prasisko si odpadovým managementem (vinné kvasnice) moc hlavu neláme...

Adrian z Valencie vykosťující....(Valentýn do klobás)

Sevar překvapil...1 z 722 keřů si usmyslel, že nechá na sebe naskákat révokaza a to v listové formě. Tento úkaz jsem dlouho věru mimo Baco noir neviděl...ihned po nálezu konzultováno se spoluautorem odrůdy, prý o problému už vědí, občas, sporadicky, to umí vyskočit

Káča povila jednoho pěkného srpnového dne v ořechovém sadu dvě kůzlátka...black and white

Věc mrzutá, oskeruše v Súdných, státem chráněný strom, dokonce vyhlášená oskeruše roku 2011, v roce 2014 už nevyrašila...

Justine (zcela vlevo), děvče z kraje Beaujolais, u nás v létě absolvovalo praxi v rámci studia prvního ročníku na zemědělské univerzitě.

Sociální byty Pod Bočky, jsou velmi originálně elektrifikovány. 2014 se to třikrát zřítilo a těžké kabely s sebou šlahly o asfalt. Šťastlivci ti, kteří zrovna byli kdekoliv jinde jen ne pod tím

Probírka Rubinetu na verjus (zkušební experiment)

Ať žije višňové Vinařství roku 2014! Hurá!

Myši jsou mizery. Všimněte si dozrávajícího Sevaru vpravo...a myší nory vlevo nahoře...vidíte tam to úško střapce, už takřka do nory odtažené? Ty ludry myší si vyskočí na hrozen, párkrát hrábnou, Sevar má křehkou třapinu, hrozen se rozpoltí, myš skočí dolů, chňapne úško a cupitá s ním do nory. Viděno vlastnoočně. Myslel jsem , že mě trefí šlak. Však taky proto jsme nasadili LINDU.

Momentka z viničního barbecue v Bočkách. Ano, jak jinak, klobásky na vidle! Foto Honza H., díky

Víkend otevřených lahví, druhý srpnový víkend. Od pátku do neděle, nesedl jsem si. Ale urodilo se. Foto Honza H., díky!

Občas se taky někdo chtěl vyfotit s kůzlátkem...zde slečna K. z Polska. Foto Marcin, díky!

Linda, kočka viniční, v akci. Myšolapka. Výkonnost cca 2 myši za minutu

Teodor, hlavní drtič Rubinetu na verjus

Další momentka z viničního pikniku, zde úvozující slovo se zasvěcením do kouzla Bočků. Foto Honza H., díky

Na příchod Josefa jsme byli připraveni i během Víkendu otevřených sklepů, ale dával si na čas. Narodil se pět let a tři dny po Teodorovi (16. 8. 2009). Další Lvíček do rodiny, no potěš (já jsem beran, že ano). Zde poprvé u prsu

Lucas (19) z Chicaga se vydal na rocni cestu po Evrope. Az k nam domu jej privezl jeho otec (asi 5 hodin po narození Josefa), stravili predtim spolu tyden ve Wachau a Vidni (tatik, nyni uspesny architekt mrakodrapů, studoval v 80´ v Melku)

Pár dní po příjezdu do Němčiček. Živa jako chůva.

Luzia (19), která od nás v červnu pokračovala dál na východ, až na syrskou hranici, udělala v září přepadovku a měla s sebou bodyguarda. Zdravili jsme se Sallam alejkum. Jekta z Turecka, student-medik.

Už jste někdy slyšeli o SPARTAN RACE? No představte si, že si kdosi koho jste nikdy neviděli, usmyslí, že vám na vašem pozemku vyhloubí jámu 10x5x1,5 metru a nad tím postaví lešení...no a udělá to bez vašeho vědomí. Teda nakonec díky vaší velkorysosti dojde k jakémusi smíru, ale asi takhle: už nikdy více.

Tomu předcházela tato mezifáze....

...a úplně na začátku bylo tohle. Náhodička, jedu s dítětem k lékaři, říkám si, vezmu to přes vinohrady, podívám se, jak ostatním odsýpá vinobraní a ejhle! Na mém pozemku se bagruje! Bagrista, Babišův zaměstnanec (Agrotec! my se fakt asi nemuzeme minout!), velmi arogantne odmitl zastavit cinnost s tím, že jej sem vyslal pan starosta (klíčový moment jsem propásl, protože jsem se na místě nezeptal, který starosta - posléze na místním šetření za účasti uživatele  pozemku, ZD Němčičky,se starosta Němčičke z celé věci vyvlékl s tím, že to mohl být jedině starosta Bořetic...věc se stala na katastru N., ale většina Spartan race se odehrála v k- ú. Bořetice). Takže bacha na starosty


Už ani nevím, v kterém obchodě to bylo, ale byl to větší řetězec...takže Matyšák pod českou vlajkou?

C.J. z Taiwanu u nás praktikovala v říjnu

A aj, Špigle-Bočky 2012 oranžové, vyskočili z vyvolávacích 700 Kč na pěkný desetinásobek a to vše na největší aukci vín roku v Praze v hotelu Marriott. Děkujeme organizáturům, nadacím VIA a JMKN, a taktéž panu P. N., který naše víno vydražil (a věděl do čeho jde! - sám později prozradil) a vyslal tak pěknou sumu na podporu neziskových nadačních aktivit

Teodor věnuje péči svému bratru Josefovi

LUDWIG rybníkářem. Škoda, že ne za svoje. Každopádně na svojem...kdo maže, ten jede. Jo a jinak se to má jmenovat retenční a protipovodňové nádrže...na nejnižším bodě katastru :-)

...a já vždycky myslel, že huzený je jen okouřený masisko s trochou soli, koření a česneku! Kdepak, 8x E k tomu

Ve Vídni na listopadových oranžádách chutnalo....Dušane, díky za foto :-)

Mladému Bočku přibude pár řádků. Listopadová rigolace

Marchfeld u Durnkrut jsme viděli 29/11.

Minivinotéka maloobchodní prodejny středoevropských delikates burgendlandské mekky gurmetů Taubenkobelu. I zde užívají označení Autentická vína, takže se podařilo našemu cuvée Veselý-Bočky zaparkovat na dobré adrese.
Čížek a Michal, lužičtí Srbové a moc šikovní kluci a milovníci moravského folkloru. Na snímku po uspěšném zpracování domácí drůbeže.

To máte tak. Když postavíte hotel z dotací, o kterých rozhoduje Regionální rada soudržnosti, a za pár let opět znovu tak postavíte stejně jeho přístavbu, je dobré tu Radu pak opět zase občas po čase pohostit, že. Co kdyby se ještě něco stavělo.

Etiketujeme, zcela nově - jak vinětami, tak strojem vinětovacím, sice ručním, ale dost hodně vychytaným...

splendidní :-) Františku děkuji za foto

Momentka z TK k novým vinětám. Vlevo Klára Kollárová, vpravo Nikola Klanicová. Foto pan Jaromír Medulín :-) děkujeme

Žádné komentáře:

Okomentovat