Prohledat tento blog

2013-06-21

Opět ty PodBočky aneb opravdu je moc horko...

protože to vypadá, že někomu asi přeskočil závit.
A co se tu vlastně děje? Je to asi hodinka, co tu po Němčičkách rozvážela pracovnice obecního úřadu dopisy. Ten, co skončil u nás ve schránce, byl určen mojí ženě.Není to ani rok, co krajský soud vyhověl mému návrhu a zrušil Územní plán Němčiček v části nové zástavby Pod Bočky. Sleduji, že developerské hydře nenasytnosti a hamižnosti narůstají nová chapadla, nově pučí setnuté hlavy. Naše předky by nikdy nenapadlo takto hújat ze zemů, jak je záměrem několika málo vlastníků, kteří si tento připitomělý nápad zmysleli a prolobovali zastupitelstvem obce.
Co se změnilo od loňského rozsudku Krajského soudu v Brně, že se znovu mluví o zástavbě v lokalitě? Nic, na uvedených pozemcích, se od doby rozsudku stavět nesmí. ani uvažovat o zasíťování atd. Všimněte si též, že tón dopisu vlastně pouze oznamuje vlastníkům, stejně jako před 4 lety, když se okolo toho začalo mluvit, nějaký záměr na jejich pozemcích. Nikdo se jich předem neptal, zda mají tentýž záměr, nikdo s nimi nejednal, zda vůbec chtějí pozemek prodat atd.
Mluvil jsem s většinou lidí a buhvíjak o to nestojí, aby se na jejich pozemcích stavělo. Někteří si ještě živě pamatují, jak současná garnitura obce vyběhla s vlastníky pozemků pod současnou solární elketrárnou a nebo jak dopadl jeden z bývalých vlastníků pozemků v lokalitě nové výstavby (možná jich bylo více, vím jen o jednom případu). Asi nejabsurdnější je, že ti, kteří tolik prosazují zastavění NYNÍ čarokrásného údolí obklopeného naturovými panonskými dubohabřinami s remízky dřínů a zákus zástavby až do svahů vinic, se zároveň vinařstvím živí. Že by k produkci moravských zemských vín nepotřebovali moravské hrozny? Kamiony z jihu u nás po dědině v době vinobraní občas stávají....O TEMPORA, O MORES.
A mě pozvánka nepřišla :-) přesto, že patřím ke klíčovým vlastníkům pozemků Pod Bočky. Ptám se, proč?

1 komentář:

  1. Pane Stávku, držím palce...Teď, abych je dál musel držet jen na hrdlech lahví moravských vín.

    OdpovědětVymazat